Skolens ansatte

Nina Stilling

Skoleleder, underviser i dansk i udskolingen

nina@hfri.dk

Daisy Wium

Skolesekretær

daisy@hfri.dk

Svenning Fly

Skolens pedel og altmuligmand. Underviser i Håndværk og Design på mellemtrinnet.

svenning@hfri.dk

Tina Thybo

Underviser i børnehaveklassen, drama- og musiklærer. 

tina@hfri.dk

Jette Årup Lauritsen

Underviser i matematik, billedkunst og fortælling i indskolingen og mellemtrinnet.

jette@hfri.dk

Michele Faurskov Jensen

Underviser i dansk, matematik og engelsk i indskolingen og mellemtrinnet.

michele@hfri.dk

Jytte Krogh

Underviser i dansk i indskolingen og i idræt, drama og billedkunst på alle klassetrin.

jytte@hfri.dk

Anna Joan Cassidy

Underviser i matematik og dansk i indskolingen og engelsk i de ældste klasser. Er sprogvejleder.

anna@hfri.dk

Lone Mikkelsen

Underviser i dansk, natur og teknik, hjemmekundskab (udendørs) og idræt på mellemtrinnet.

lone@hfri.dk

Camilla Thusgaard Jensen

Underviser i dansk og tysk på mellemtrinnet og i udskolingen og er læsevejleder.

camilla@hfri.dk

Erik Andersen

Underviser i matematik, musik, fysik, biologi og geografi i udskolingen. Er TR på skolen.

erik@hfri.dk

Dorit Rask

Underviser i dansk, engelsk, tysk og i håndværk og design. 

dorit@hfri.dk

Vivi Kjærgaard

Underviser i dansk, engelsk, musik og drama i udskolingen. Er AMR på skolen.

vivi@hfri.dk

Karsten Kamstrup

Underviser i matematik, tema (samfundsfag) og idræt i udskolingen.
souschef

karsten@hfri.dk

Mette Deleuran Jarlkov

Underviser i musik og idræt i indskolingen og på mellemtrinnet.

Morten Nielsen

Underviser i idræt og matematik i udskolingen og på mellemtrinnet.

morten@hfri.dk

Marie Nielsen

Underviser i idræt og svømning, er støtteperson og ‘Morgensommerfugl’

marie@hfri.dk

Jytte Harpøth

Pædagog i børnehaven Klods Hans

jytte.h@hfri.dk

Søren Lund

Pædagog i børnehaven Klods Hans

soren@hfri.dk

Randi Refsgaard

Pædagog i skolefritidsordningen Sommerfuglen

randi@hfri.dk

Kirsten Guldager

Det kreative hjørne i Sommerfuglen - skolens fritidsordning

Ester Elmlund

Pædagogmedhjælper i Klods Hans og Sommerfuglen

 

Emma Boel

Pædagogmedhjælper i børnehaven Klods Hans

Martina Goul Larsen

Pædagog i børnehaven Klods Hans (på barsel)

Winnie Skjærbæk

Barselsvikar i børnehaven Klods Hans


Vidste du, at ...

I gennemsnit koster det staten 59.213 kroner om året at have en elev i folkeskolen. Til sammenligning koster en elev i de frie grundskoler hvert år staten 43.384 kroner (2010).

Besøg os

Se hvordan du kan finde ud af mere, få en rundvisning på skolen og melde dit barn til Holstebro Friskole.

Vi glæder os til dit besøg.

Tilmeld dig her

Vil du vide mere?

Download vores brochure, hvor du kan læse de vigtigste overskrifter om Holstebro Friskole.

Ring til vores skoleleder Nina på telefon 23 47 51 88 eller send en e-mail på nina@hfri.dk.